Taliansko - Benátsko

o úroveň vyššie
Termíny a ceny:
Termín:   
Cena/osoba
Nepovinné príplatky:
Komplexné cestovné poistenie/pobyt:
(+8,50 €)
Spolu: 0,00 € 

Poznámka:
zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 účastníkov. Pre skupinu ponúkame cenu dohodou s možnosťou individuálneho výberu programu.

V cene je zahrnuté:
doprava zájazd.autobusom, 2 x ubytovanie s raňajkami, sprievodca CK, DPH, poistenie CK voči insolventnosti, prehliadka pamiatok podľa programu bez vstupov

Benátky – Verona – Lago di Garda5 - dňový autobusový zájazd
  •  Typ zájazdu:
  •  Destinácia:
  •  Trvanie: 5 dní
  •  Doprava: autobusová / individuálna
  •  Cena od: 189,00 €

Program zájazdu:
1. DEŇ: Odchod autobusu z Prievidze vo večerných hodinách. Cesta zo Slovenska cez Rakúsko a Taliansko s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.
2. DEŇ: Predpokladaný príchod do Benátok v predpoludňajších hodinách okolo 9:00 hod.Predpoludním prehliadka pamätihodností mesta so sprievodcom: od parkoviska Troncheto cez park Giardini Papadopoli k Bazilike Santa Maria Gloriosa dei Frari a susednej Scuola di San Rocco, návšteva ovocného a rybieho trhu, cez most Rialto na Námestie San Marco. Po skončení prehliadky popoludní individuálny program s možnosťou návštevy Chrámu sv. Marka, zvonice, Dóžovho paláca a iných pamätihodností Benátok. O 17:00 hod. odchod z centra Benátok k autobusu. Plánovaný odchod z Benátok z parkoviska autobusu okolo 18:00 hod. Vo večerných hodinách ubytovanie. Voľný program.
3. DEŇ: Po raňajkách odchod do Verony. Predpoludním príchod do mesta. Prehliadka pamätihodností so sprievodcom: rímsky amfiteáter Arena, dom Júlie so známym balkónom, dom Rómea, Bazilika San Zeno Maggiore, Piazza delle Erbe so stredovekými budovami a vežou Torre del Lamberti /výhľad na mesto/, Kostol Santa Maria Antica a hrobky Scaligerovcov, Námestie Piazza dei Signori obklopené stredovekými palácmi, katedrála, park Giardini Giusti. V podvečerných hodinách odchod na ubytovanie. Voľný program, nocľah.
4. DEŇ: Po raňajkách odchod k jazeru Lago di Garda. Zastávka v malom kúpeľnom mestečku Sirmione. Postavené je na dlhom a úzkom polostrove vbiehajúcom do jazera Garda. Prehliadka okolo hradu z 13. st., prechádza po malebných uličkách k ruinám rímskej vily. Osobné voľno s možnosťou pobytu na pláži alebo plavby po jazere.
Vo večerných hodinách odchod na spiatočnú cestu. Cesta cez Taliansko a Rakúsko.
5. DEŇ: Pokračovanie v spiatočnej ceste po území Rakúska na Slovensko s krátkymi bezpečnostnými prestávkami. Príchod do Prievidze v dopoludňajších hodinách.